فرق لاستیک چهارفصل با لاستیک زمستانی چیست؟

فرق لاستیک چهارفصل با لاستیک زمستانی چیست؟

لاستیک چهارفصل که در بیشتر خودرو های تولید شده استفاده می گردد.این گونه لاستیک ها رانندگی راحت، عمر طولانی آج و کاهش مصرف سوخت را تضمین میکنند، و این مسائل از جمله مهمترین دلایل محبوبیت لاستیک چهارفصل در مقابل لاستیک های تابستانی و زمستانی است.

لاستیک چهارفصل با ویژگی های متفاوتی مناسب برای انواع جاده های مرطوب و ناهموار تولید می شود و ترکیبی از قابلیت های لاستیک زمستانی و لاستیک تابستانی می باشد.

لاستیک چهار فصل تمامی عملکرید های لاستیک زمستانی و تابستانی را به همراه دارد اما بهترین عملکرد را نسبت به این تایرهای ندارد، به طور مثال نمی تواند از لاستیک چهار فصل مانند تایر تابستانی بهترین کنترل را در جاده ها و یا بهترین استفاده را در جاده های یخ زده سرما مانند تایرهای زمستانی داشته باشید، لاستیک چهار فصل بیشتر مناسب رانندگانی هستند که در محیطهای با هوای معتدل زندگی میکنند و در طی زمستان با هوای خیلی سرد و یخبندان مواجه نمیشوند.

لاستیک زمستانی

دز شرایط آب و هوایی سرد و یخبندان که جاده های لغزنده و اصلا قابل پیش بینی نیستند. تایرهای زمستانی به خوبی با سرما و یخبندان ساگاز میشوند زیرا به همین منظور طراحی شده اند.

ویژگی های اصلی لاستیک زمستانی

مواد به کابرده شده در عاج تایر

مواد موجود در آج لاستیک زمستانی و لاستیک چهارفصل در هوای خیلی سرد منقبض و سفت شده و چسبندگی تایر بروی سطح جاده را کاهش میدهد.به همین منظور این ساختار در تایرهای زمستانی انعطاف خیلی بهتری دارند و کنترل تایر بروی سطح جاده را حفظ میکنند.

الگوی آج لاستیک زمستانی

تایرهای زمستانی به آج های عمیق با الگویی ویژه مجهز هستند.عمق بیشتر آج این تایرها باعث میشود تا برف کمتری در یک قسمت انباشته شود و همچنین کنترل تایر بروی سطح جاده را افزایش میدهد.این تایر ها به خوبی اب و برف را به اطراف می رانند.

لبه های تایر زمستانی

همچنین لبه های تایر زمستانی تیز بوده و شیارهای ان نیز عمیق میباشد.به عبارت دیگر هزاران شیار کوچک بروی این تایرها وجود دارد که باعث افزایش کنترل تایر بروی جاده میشود.

کدام یک بهتر است ؟ لاستیک زمستانی یا لاستیک چهارفصل؟

پاسخ به این سوال کاملا به محیط زندگی شما و محلهایی وابسته است که در ان به رانندگی می پردازید.
اگر شما در فصلهای سرد سال بیشتر شاهد بادهای سرد زمستانی هستید تا جاده های برفی و لغزنده،بهتر است تایرهای چهارفصل را انتخاب کنید در غیر این صورت در مواجهه با جاده ها یخی تایرهای زمستانی را باید انتخاب کنید که روشی برای تضمین ایمنی شما در جاده به حساب می ایند.
در تعویض تایرهای زمستانی نیز بهتر است همه انها را با هم تعویض کنید زیرا اگر فقط چرخ های جلوی شما به تایرهای زمستانی مجهز باشند،چرخ های عقب سر خواهند خورد و در حالت بر عکس نیز ممکن است چرخ های عقبی باعث شوند تا شما کنترل خودرو را از دست بدهید.
همچنین با اغاز فصل گرما دوباره تایرهای چهارفصله را بروی چرخ های خود قرار دهید زیرا تایرهای زمستانی در جاده های گرم و خشک به زودی فرسوده میشوند.

فروشگاه اینترنتی جی بی تایر عرضه کننده و فروش لاستیک در انواع لاستیک های زمستانی و تابستانی و بهترین های لاستیک چهارفصل در ایران به همراه خدمات تعویض و نصب تایر می باشد.

سوال های رایج در مورد جراحی لاپاراسکوپی

مزایای جراحی لاپاراسکوپی چیست؟جراحی لاپاراسکوپی مزایای زیادی نسبت به جراحی باز دارد. دوره بستری بعد از لاپاراسکوپی کوتاه تر از روش سنتی است. به طور میانگین مدت بستری بعد از لاپاراسکوپی 1 تا2 روز و مدت بستری بعد از جراحی باز 5 تا 7 روز است. به علاوه، از آنجایی که در جراحی لاپاراسکوپی برش ها کوچک هستند، احتمال عفونت زخم ها کم است. بیماران اغلب درد کمتری را در جراحی لاپاراسکوپی گزارش می کنند.جراحی لاپاراسکوپی چه مشکلاتی را به بار می آورد؟شایع ترین مشکل هر نوع جراحی خونریزی و عفونت است. عوارض دیگر که احتمال رخداد آنها کم است شامل آسیب اعضای شکم، روده، مثانه و رگ های خونی است. همچنین در طول جراحی لاپاروسکوپی این احتمال وجود دارد که جراحی تبدیل به جراحی باز شود. این اتفاق بیشتر برای افرادی رخ می دهد که قبلا جراحی باز داشته اند و زخم های زیادی دارند. اما در صورتی که پزشک ماهر باشد، احتمال تبدیل لاپاراسکوپی به جراحی بازکم است.من قبلا یک جراحی شکمی باز داشته ام. آیا جراحی لاپاراسکوپی برای من مناسب است؟در حالی که احتمال تبدیل جراحی شما به جراحی باز وجود دارد، جواب ما به شما مثبت است. ما معتقدیم که بیشتر بیماران شانس جراحی لاپاراسکوپی موفق را دارند. با این وجود بسیاری از جراحان بر روی شخصی که قبلا جراحی باز داشته است جراحی لاپاراسکوپی انجام نمی دهند.آیا درد لاپاراسکوپی مانند درد جراحی باز است؟جراحی لاپاراسکوپی بی درد نیست اما کم درد است. در جراحی های باز قدیمی، اغلب شکافی به طول 6 تا 8 اینچ روی شکم ایجاد می شود. اما در طول جراحی لاپاراسکوپی، 4 تا 6 شکاف ربع اینچی ایجاد می شود. اجزای مورد نیاز در طول جراحی از این شکاف ها وارد شکم می شوند.منبعhttp://www.laparoscopicexperts.com/faqs.html

در مورد جراحی لاپاراسکوپی زنان بیشتر بدانید

جراحی لاپاراسکوپی که با عنوان جراحی کم­تهاجمی شناخته می­شود، نوعی روش جراحی با استفاده از دوربین تصویربرداری و ابزارهایی باریک است. در حین جراحی، یک شکاف بسیار کوچک کمتر از 2 سانتی‌متر ایجاد شده و تیوب­هایی پلاستیکی بنام پورت در آن جایگذاری می­شود. سپس دوربین و سایر ابزارهای جراحی از محل پورت وارد بدن شده و به محل مورد نظر هدایت می­شود.دوربین تصویر نواحی و اندام­های مورد جراحی را روی مانیتور تلویزیون نمایش می­دهد. برخلاف روش­های سنتی، در لاپاراسکوپی جراح به‌طور مستقیم به داخل بدن بیمار دید و دسترسی ندارد. در اینجا دوربین نقش چشم جراح را ایفا کرده، و جراح با استفاده از تصویر ایجاد شده اقدام به جراحی می­کند. این روش جراحی برای یافتن مشکلاتی نظیر کیست­ها، چسبندگی­ها، فیبروئیدها و عفونت­ها به کار می­رود. با لاپاراسکوپی می­توان از بافت­های داخلی نمونه­های آزمایشی (بیوپسی) تهیه کرد.از جمله مزایای روش لاپاراسکوپی یا جراحی کم تهاجمی عبارتند از:کاهش درد و ناراحتی­های پس از جراحی بعلت کوچک بودن محل زخمدوره نقاهت کوتاهدوره کوتاه بستری در بیمارستانبازگشت سریعتر به فعالیت­های روزانهترس و فشار روحی کمتر به بیمارکمتر بودن زخم­های داخلی ناشی از جراحیجراحی لاپاراسکوپی به دو روش دستی یا رباتیک انجام می‌شود. قابلیت دست انسان برای انجام اعمال و حرکات پیچیده حین جراحی‌های سخت مزیتی است که در روش جراحی سنتی وجود دارد اما در روش لاپاراسکوپی به علت استفاده از ابزارهای خاص، محدود می‌شود به همین دلیل مهارت جراح در انجام جراحی لاپاراسکوپی اهمیت بسیار زیادی دارد. اخیرا طراحی و ساخت ابزارها و روش‌های جدید در جراحی‌های لاپاراسکوپی پیشرفته امکان ورود دست جراح به نواحی داخلی بدن را فراهم کرده است. از طرفی در روش‌های رباتیک که هیچ گونه تماس فیزیکی بین جراح و بیمار وجود ندارد؛ به علت استفاده از ربات‌های پیشرفته، میزان دقت و وسعت دید در این روش‌ها نسبت به لاپاراسکوپی معمولی بسیار بیشتر است.در جراحی لاپاراسکوپی توسط جراح، مهارت و تجربه جراح زنان اهمیت بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی دارد. چرا که با وجود مزایای بسیار زیادی که این روش جراحی برای بیمار خواهد داشت اما عدم دقت در انتخاب جراح مناسب ممکن است بیمار را با مشکلات پس از جراحی روبه‌رو کند.موارد کاربرد لاپاراسکوپی عبارتند از:بمنظور چک و خارج کردن بافت­هایی که به‌طور غیرنرمال رشد کرده­اند مانند تومورها، از ناحیه شکم یا لگنبه‌منظور چک و درمان شرایطی نظیر درمان آندومتریوز، بارداری خارج از رحم، بیماری­های التهابی لگنبررسی و یافتن شرایطی که می­تواند امکان بارداری برای زنان را سخت کند، نظیر درمان کیست­، چسبندگی، فیبروئیدها، و عفونت­هاتهیه بیوپسیبررسی شیوع و گسترش سلول­های سرطانی از نواحی دیگر بدن به شکمبررسی آسیب به اندام­های داخلی بدن، نظیر طحال، بعد از جراحی یا تصادفجراحی و بستن لوله­های رحمیدرمان فتق هیاتال، فتق کشاله رانیخارج کردن­ اندام­هایی مانند برداشتن رحم، طحال، کیسه صفرا، تخمدان­ها، آپاندیس و برداشتن قسمتی از کولونبررسی علل دردهای لگنی ناگهانیمنابعhttp://www.surgery.usc.edu/divisions/tumor/pancreasdiseases/web%20pages/laparoscopic%20surgery/WHAT%20IS%20LAP%20SURGERY.htmlhttp://www.webmd.com/digestive-disorders/laparoscopy-16156#1

کاربردهای لاپاراسکوپی در بیماری‌های زنان

کاربردهای لاپاراسکوپی در تشخیص و درمان بیماری‌های زنان بسیار گسترده است؛ برخی از موارد استفاده لاپاراسکوپی در بیماری­های مربوط به زنان عبارتند از:لاپاراسکوپی تشخیصیارزیابی اندام‌های لگنی برای تشخیص درد حاد یا مزمن، حاملگی خارج رحمی، آندومتریوز، چرخش ادنکس و دیگر آسیب­های اندام‌های لگنی از بررسی­های رایجی است که پزشک از طریق لاپاراسکوپی انجام می­دهد. علاوه بر این‌ موارد، گاهی اوقات ارزیابی باز بودن لوله‌ها نیز ضروری است. تمام موارد ذکر شده با لاپاراسکوپی تشخیص داده می‌شوند.لاپاراسکوپی تشخیصی اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می­شود.کاربردهای لاپاراسکوپی تنها به تشخیص محدود نمی‌شود؛ برخی دیگر از کاربردهای لاپاراسکوپی را در ادامه می‌خوانید:کاربرد لاپاراسکوپی در بستن لوله‌ها ( جلوگیری از بارداری)قرار دادن تروکار برای بستن­ لوله‌ها، مشابه لاپاراسکوپی تشخیصی انجام می‌شود. میزان حاملگی در این روش، بر اساس سن متفاوت است و شامل یک تا سه درصد بعد از 10 سال می­شود.کاربردهای لاپاراسکوپی در درمان چسبندگی (لیز چسبندگی)چسبندگی ممکن است به علت عفونت قبلی مانند آپاندیس پاره شده یا بیماری التهابی لگن (PID)، آندومتریوز، و عمل جراحی قبلی به وجود آمده باشد. چسبندگی می‌تواند در ناباروری و دردهای مزمن لگنی نقش داشته باشد. متأسفانه شانس بارداری بعد از لیز چسبندگی برای بیشتر بیماران، نسبتا کم است و لذا از روش­های IVF (لقاح آزمایشگاهی) و انتقال جنین، استفاده می­شود. علاوه بر این، لیز چسبندگی در درمان درد مزمن لگن تأثیر کمی دارد و احتمال برگشتن چسبندگی وجود دارد.کاربرد لاپاراسکوپی در درمان آندومتریوزلاپاراسکوپی شایع­ترین روش تشخیص و درمان بیماری آندومتریوز است.کاربرد لاپاراسکوپی در درمان حاملگی خارج رحمیلاپاراسکوپی روش جراحی انتخابی برای اکثر حاملگی­های نابه‌جا است.کاربردهای لاپاراسکوپی در سیستکتومیوجود یک کیست تخمدان شش سانتی‌متری یا بزرگتر برای دو چرخه قاعدگی یا بیشتر قبل از یائسگی در زنانی که باردار نیستند، نشان‌دهنده وجود سیستکتومی است. بسته به  اندازه کیست و احتمال  بدخیمی آن، سیستکتومی با استفاده از لاپاراسکوپی یا لاپاروتومی قابل برداشت و درمان است.بهتر است لاپاراسکوپی برای درمان کیست­های تخمدان با سپتوم و همچنین تومورهای جامد استفاده نشود؛ مگر اینکه احتمال قوی برای وجود یک تراتوم خوش خیم کیستیک وجود داشته باشد.کیست در دوران یائسگی نیز ممکن است توسط لاپاراسکوپی برداشته شود؛ البته در صورت وجود نگرانی برای بدخیم شدن، برداشت تخمدان با لاپاروتومی شرط احتیاط است.کاربردهای لاپاراسکوپی در برداشتن تخمداندر زنان یائسه که کیست در حال رشد یا مزمن دارند، برداشتن تخمدان با لاپاراسکوپی روش مناسبی است. هیدروسالپنکس بزرگ با چسبندگی نیز یکی از دیگر شرایطی است که بهتر است تخمدان خارج شود.کاربردهای لاپاراسکوپی در میومکتومیبسیاری از زنان دارای علائم رحم فیبروئید، به منظور حفظ باروری با رحم خود، میومکتومی را به هیسترکتومی ترجیح می دهند. تا به امروز، ثابت نشده است که برای درمان منوراژی یا ناباروری، لاپاراسکوپی از لاپاراتومی بهتر است؛ از طرفی، برای افرادی که میومکتومی را با روش لاپاروتومی انجام داده­اند، نگرانی کمتری از لحاظ پارگی رحم در دوران بارداری وجود دارد؛  با این وجود، هیچ یک از مطالعات بالینی که به صورت تصادفی از میومکتومی انجام شده است، افزایش خطر پارگی رحم یا باروری کمتر را در روش لاپاراسکوپی نسبت به لاپاراتومی نشان نمی­دهند. بنابراین لاپاراسکوپی روش امنی محسوب می‌شود.کاربردهای لاپاراسکوپی در هیسترکتومیدر گذشته، قبل از انجام هیسترکتومی واژینال، برای برگرداندن آناتومی نرمال، لاپاراسکوپی انجام می­دادند. در حال حاضر سه روش اساسی هیسترکتومی عبارتند از لاپاراسکوپی کمک کننده در هیسترکتومی واژینال (LAVH)، هیسترکتومی به روش لاپاراسکوپی (LH) و هیسترکتومی سرویکال به روش لاپاراسکوپی (LSH).کاربردهای لاپاراسکوپی در انکولوژیمدت طولانی است که لاپاراسکوپی در سرطان برای رصد کردن مراحل درمانی بعد از جراحی و شیمی درمانی استفاده می‌شود.

لاپاراسکوپی بهتر است یا جراحی باز؟

تفاوت لاپاراسکوپی و جراحی باز در چیست؟یک تفاوت لاپاراسکوپی و جراحی باز ، اندازه برش جراحی است. در جراحی باز نیاز است که یک برش 8 تا 10 سانتیمتری در محل ایجاد شود تا بتوان جراحی را انجام داد. بخش عمده‌ای از درد بعد از عمل به علت این برش بزرگ است. بعد از جراحی اغلب نیاز است که فرد برای 5 تا 7 روز در بیمارستان بستری شود. در برخی موارد دوره نقاهت برای بازگشت به فعالیت‌های عادی و کاری، تا 6 هفته طول می‌کشد. علاوه بر اختلال در روند زندگی و اشتغال، جراحی باز همواره خطر بیشتری برای ایجاد چسبندگی و عفونت به همراه دارد. این موضوع، به خاطر قرار گرفتن بافت‌های داخلی در معرض محیط خارجی رخ می‌دهد. با این همه، در برخی موارد مانند جراحی‌های مربوط به سرطان و لگن، جراحی باز همچنان تنها گزینه محسوب می‌شود.در موارد دیگر، روش جایگزنی وجود دارد که با عنوان لاپاراسکوپی مطرح می‌شود. جراحی لاپاراسکوپی نیاز به آموزش تخصصی دارد و همه پزشکان و متخصصان لزوما دوره‌های آموزشی لاپاراسکوپی را نگذرانده‌اند. در لاپاراسکوپی نیاز به ایجاد برش بزرگ در بدن نیست. این روش جایگزینی مطمئن و مؤثر در مقایسه با روش جراحی باز است.در لاپاراسکوپی تنها چند برش (سوراخ) کوچک نیم تا یک سانتیمتری ایجاد می‌شود. یکی از سوراخ‌ها در ناف است. از ناف برای وارد کردن تلسکوپ مجهز به دوربین و منبع نور (لاپاراسکوپ) از طریق یک لوله ویژه به داخل شکم استفاده می‌شود. به این ترتیب، جراح امکان دیدن منطقه جراحی را در یک نمایشگر دارد. دو یا سه سوراخ کوچک دیگر برای ورود دیگر وسایل جراحی به شکم ایجاد می‌شود.مزایای جراحی لاپاراسکوپیدر جراحی لاپاراسکوپی نیاز به برش‌های بزرگ و روش‌های دردناک مورد استفاده در جراحی باز نیست. همچنین موارد زیر از جمله مزایای روش لاپاراسکوپی هستند:زخم کوچک‌تردرد کمترزمان بستری کوتاه‌تر دربیمارستان (2 تا 3 روز)بهبودی سریع‌تربازگشت سریع‌تر به فعالیت‌های عادی (حدود 2 هفته)بروز کمتر فتق (10 تا 20 درصد جراحی‌های باز باعث ایجاد فتق می‌شوند)در چه مواردی جراحی باز به جراحی لاپاراسکوپی ترجیح داده می‌شود؟زمان انجام جراحی لاپاراسکوپی اغلب طولانی تر از جراحی باز است؛ هرچند این مسئله نسبت به مزایای جراحی لاپاراسکوپی می‌تواند نادیده گرفته شود. لاپاراسکوپی اگر توسط متخصص باتجربه انجام نشود خطر لخته شدن خون و عفونت زخم را افزایش می‌دهد. ساعات طولانی جراحی لاپاراسکوپی روی بیماران دارای آپنه شدید یا بیماری‌های قلبی تأثیر می‌گذارد، بنابراین شاید بهتر باشد این دسته از بیماران با مشورت متخصص، جراحی باز انجام دهند. روش لاپاراسکوپی ممکن است برای برخی دیگر از بیماران نیز مناسب نباشد؛ از جمله بیماران بسیار چاق، یا افرادی که جراحی قبلی در ناحیه شکم داشته‌اند.انتخاب نهایی با صلاحدید پزشکاگرچه روش جراحی باز هنوز هم بسیار رایج است، بسیاری از جراحان در حال حاضر روش لاپاراسکوپی را انتخاب می‌کنند. به خاطر داشته باشید که در هنگام جراحی، ممکن است به دلیل پیچیدگی‌ها، سختی‌ها و حوادث غیرمنتظره جراحی لاپاراسکوپی به جراحی باز تبدیل شود. با توجه به توضیحات، پزشک و بیمار قبل از انجام جراحی با توجه به تفاوت لاپاراسکوپی و جراحی باز و جوانب مثبت و منفی هر روش، بهترین روش را برای درمان انتخاب می‌کنند

لاپاراسکوپی آندومتریوز ، تشخیص تا درمان

استاندارد طلایی برای تشخیص آندومتریوز ، لاپاراسکوپی تشخیصی است؛ لاپاراسکوپی آندومتریوز یک عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی است که در آن جراح، داخل لگن بیمار را با یک دوربین فیبر نوری خاص بررسی می‌کند. در حین این عمل هر جا که بافت غیر طبیعی شناسایی شود، از آن یک نمونه (بیوپسی) گرفته می‌شود. تشخیص آندومتریوز با روش لاپاراسکوپی، به کمک بررسی میکروسکوپی از نمونه‌های گرفته شده توسط یک آسیب­شناس (پاتولوژیست) تأیید می‌شود.در حالی که تشخیص آندومتریوز بر اساس معاینه لگنی، سابقه پزشکی و بررسی های تصویربرداری (MRI، CT و اولتراسوند) ممکن است با تردید همراه باشد، روش لاپاراسکوپی تشخیصی تنها راه قطعی تشخیص این بیماری است.هرچند درمان‌های غیر تهاجمی آندومتریوز مانند درمان­ های دارویی نیز وجود دارد، اما این درمان‌­ها در واقع علائم بیماری را بهبود می‌بخشند و اثری بر روی خود بیماری ندارند. تنها روش درمان که از طرفی تأیید کننده تشخیص بیماری نیز است، لاپاراسکوپی آندومتریوز است.لاپاراسکوپی آندومتریوز رایج‌ترین روش مورد استفاده برای تشخیص و درمان آندومتریوز است. به جای استفاده از یک برش بزرگ شکمی، جراح یک ابزار به نام لاپاراسکوپ برای مشاهده از طریق یک برش کوچک وارد بدن می‌کند. اگر جراح نیاز به دسترسی بهتر داشته باشد، یک یا دو برش کوچک برای ورود وسایل جراحی دیگر ایجاد می‌کند.پزشکان متبحر اغلب به دو منظور لاپاراسکوپی آندومتریوز را توصیه می‌کنند:مشاهده اندام‌های داخلی با هدف یافتن نشانه‌های آندومتریوز و مشکلات احتمالی دیگر. این تنها راهی است که می‌توان با قطعیت آندومتریوز را تشخیص داد. تشخیص عدم وجود آندومتریوز ممکن است همراه با خطا باشد زیرا ممکن است بافت‌های غیر طبیعی کوچک و دور از دید جراح باشند.حذف هر گونه بافت آندومتریوز و بافت اسکار قابل مشاهده که باعث درد یا ناباروری می‌شود. اگر کیست آندومتریوزی در حال رشد بر روی تخمدان‌ها (آندومتریوما) باشد نیز احتمالا برداشته می‌شود.روش لاپاراسکوپی آندومتریوزبرای انجام لاپاراسکوپی آندومتریوز توصیه می‌شود که حداقل 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید. لاپاراسکوپی آندومتریوز اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، هرچند ممکن است به صورت بی‌حسی موضعی نیز باشد. یک متخصص زنان و یا جراح آموزش دیده، انجام لاپاراسکوپی را بر عهده خواهد داشت.برای لاپاراسکوپی، شکم با گاز (دی اکسید کربن یا اکسید نیتروژن) پر می‌شود. این گاز که با یک سوزن تزریق می‌شود، دیواره شکم را از اندام‌ها جدا می‌کند به طوری که جراح می‌تواند اندام‌ها را به وضوح ببیند. سپس جراح با وارد کردن یک لاپاراسکوپ از طریق یک برش کوچک به داخل بدن به بررسی اندام‌های داخلی می‌پردازد. برش اضافی ممکن است ایجاد شود تا برای وارد کردن ابزار مورد نیاز کمک کند. این جراحی به‌طور معمول 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد.اگر نیاز باشد تا آندومتریوز یا بافت اسکار برداشته شود، جراح از یکی از تکنیک‌های مختلف استفاده می‌کند که عبارتند از بریدن و برداشتن بافت و از بین بردن بافت با روش پرتو لیزر یا جریان الکتریکی (الکتروکوتر).پس از عمل، جراح برش شکم را با چند بخیه می‌بندد. به‌طور معمول اثری از زخم به جا نمی‌ماند یا زخم کوچکی باقی می‌ماند.لاپاراسکوپی می‌تواند سرپایی انجام ‌شود؛ گاهی اوقات نیز نیاز به بستری در بیمارستان برای یک روز وجود دارد و به احتمال زیاد شخص قادر به بازگشت به فعالیت‌های عادی خود ظرف مدت 1 هفته خواهد بود.

نکاتی درباره عمل لاپاراسکوپی رحم

عمل لاپاراسکوپی رحم ، یک جراحی کم‌تهاجمی برای برداشتن رحم است. یک شکاف کوچک در پایین شکم ایجاد شده و یک دوربین کوچک وارد حفره شکم می‌شود. جراح از طریق مشاهده تصویر حفره داخل شکم و رحم در مانیتور عمل لاپاراسکوپی رحم را انجام می‌دهد. دو یا سه حفره کوچک دیگر نیز در قسمت پایین شکم ایجاد می‌شود تا ابزارهای جراحی از طریق آن وارد شوند. مزایای عمل لاپاراسکوپی رحم در عمل لاپاراسکوپی رحم تنها شکاف کوچکی در بدن ایجاد می‌شود و در نتیجه خونریزی کمتر، جای زخم کوچکتر، خطر عفونت کمتر و درد کمتری نیز طی دوران نقاهت به همراه خواهد داشت. همچنین دوره نقاهت عمل لاپاراسکوپی رحم به میزان قابل توجهی کوتاه‌تر از از جراحی باز است. آماده شدن قبل از عمل لاپاراسکوپی رحم • از قبل برای دوره نقاهت خود برنامه‌ریزی کنید. • قبل و بعد از عمل لاپاراسکوپی رحم سیگار نکشید، سیگار می‌تواند سبب مشکلات تنفسی شده و فرایند بهبودی پس از عمل لاپاراسکوپی رحم را آهسته کند. • مصرف بعضی از داروها ممکن است سبب تشدید خونریزی حین یا پس از عمل لاپاراسکوپی رحم شوند، با پزشک خود در مورد داروهای مصرفی مشورت کنید. • خوردن و آشامیدن ساعاتی پیش از عمل لاپاراسکوپی رحم ممنوع است. این شما را در برابر استفراغ حین عمل لاپاراسکوپی رحم محافظت می‌کند. پس از عمل لاپاراسکوپی رحم پس از عمل لاپاراسکوپی رحم و پیش از بازگشت مثانه به فعالیت طبیعی، نیاز به استفاده از سوند خواهید داشت. احساس درد در محل جراحی، حالت تهوع و استفراغ از جمله عوارض پس از جراحی خواهند بود. برای پیشگیری از یبوست پس از عمل لاپاراسکوپی رحم مصرف میوه، سبزیجات و مقادیر فراوان مایعات توصیه می‌شود. خطرات پس از عمل لاپاراسکوپی رحم • بیهوشی • خطر عفونت، خونریزی یا ایجاد لخته خون • احتمال آسیب دیدگی مثانه، روده بزرگ و مجاری ادراری حین جراحی که جهت درمان نیاز به جراحی مجدد خواهد داشت. • احتمال ایجاد فتق در بافت‌های بالایی واژن ایجاد می‌شود. انجام عمل لاپاراسکوپی رحم توسط یک جراح با تجربه عوارض ناشی از عمل را رفع می‌کند. اگر می‌خواهید در مورد برداشتن رحم با لاپاروسکوپی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

بارداری به روش آی وی اف (IVF) چگونه انجام می‌شود؟

بارداری به روش آی وی اف In Vitro Fertilization) IVF) یا لقاح خارج رحمی (لقاح در آزمایشگاه) یک فناوری کمک کننده بارداری است که با استخراج تخمک (ها) و اسپرم از بدن زن و مرد و انجام لقاح در لوله آزمایشگاه و ایجاد تخم صورت می‌گیرد. بعد از چند سری تقسیم سلولی، جنین (های) ایجاد شده به رحم منتقل می‌شود. بارداری به روش آی وی اف (IVF) می‌تواند برای درمان ناباروری در افراد زیر استفاده شود: • افرادی که لوله‌های فالوپی مسدود شده یا آسیب دیده دارند. • ناباروری مردان به سبب کم بودن تعداد اسپرم و یا تحرک کم اسپرم. • زنان با اختلالات تخمک گذاری، نارسایی زودرس تخمدان، فیبروئید رحم. • زنان که لوله‌های فالوپ خود را برداشته‌اند. • افراد مبتلا به اختلال ژنتیکی. • ناباروری با علت نامشخص.پنج مرحله اساسی در بارداری به روش آی وی اف (IVF) و انتقال جنین وجود دارد:مرحله 1: داروهای باروری برای تحریک تخمک زایی تجویز می‌شود. در بارداری به روش آی وی اف (IVF) چندین تخمک مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا بعضی از تخمک‌ها بعد از لقاح و قرار گرفتن در رحم رشد و نمو نمی‌کنند. سونوگرافی ترانس واژینال برای بررسی تخمدان‌‌ها استفاده می‌شود همچنین نمونه‌های خون برای بررسی سطح هورمون‌ها گرفته می‌شود. مرحله 2: در بارداری به روش آی وی اف (IVF) تخمک‌ها با هدایت یک سوزن توخالی از طریق حفره لگنی جمع‌آوری می‌شوند. این جراحی کوچک به کمک تصویربرداری اولتراسوند صورت می‌گیرد. برای کاهش درد نیز از مسکن استفاده می‌شود. مرحله 3: در بارداری به روش آی وی اف (IVF) از مرد درخواست می‌شود تا نمونه اسپرم برای انجام لقاح آماده کند. مرحله 4: در بارداری به روش آی وی اف (IVF) ، در یک پروسه به نام تلقیح، اسپرم و تخمک با هم مخلوط می‌شوند و در یک ظرف آزمایشگاهی برای ایجاد لقاح نگهداری می‌شوند. در مواردی که احتمال لقاح پایینی وجود دارد، از روش تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم (ICSI) استفاده شود. در این روش، یک اسپرم به منظور انجام لقاح به طور مستقیم به سیتوپلاسم تخمک تزریق می‌شود. تخمک‌ها برای تأیید اینکه بارور شده‌اند و تقسیم سلولی در حال انجام است، تحت نظارت قرار می‌گیرند. هنگامی که روند لقاح و تقسیم با موفقیت انجام شد، تخمک لقاح یافته، جنین نامیده می‌شود. مرحله 5: در بارداری به روش آی وی اف (IVF) معمولا ۵-۳ روز بعد از بازیابی تخمک و انجام لقاح، جنین به رحم زن منتقل می‌شود. یک کاتتر یا لوله کوچک برای انتقال جنین به رحم وارد می‌شود. این روش برای اکثر زنان بدون درد است، اگرچه برخی ممکن است دچار گرفتگی خفیفی شوند. اگر روش بارداری به روش آی وی اف (IVF) موفقیت آمیز باشد، لانه‌گزینی معمولا ۱۰-۶ روز بعد از بازیابی تخمک‌ها صورت می‌گیرد. اگر می‌خواهید در مورد لقاح مصنوعی (IVF/میکرواینجکشن) بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. برای مشاوره می‌توانید با ما در تماس باشید.

عمل هیستروسکوپی در درمان ناباروری

بر اساس مطالعات حذف و برداشت پولیپ در بانوان نابارور با علت نامشخص به روش هیستروسکوپی ممکن است شانس فرد را برای باردار شدن افزایش دهد. اختلالات در حفره رحم مانند پولیپ آندومتر، فیبروئید ساب موکوزال، سپتوم رحم و چسبندگی داخل رحمی، ممکن است روند لانه گزینی تخمک بارور به لایه درونی حفره رحم را مختل کنند. به بانوان نابارور با اختلال در حفره رحم، حذف و بهبود اين اختلالات با استفاده از روش هيستروسکوپي در درمان ناباروری و افزایش احتمال باروری توصیه می‌شود. اگرچه هيستروسکوپي در درمان ناباروری روشی قطعی نیست و ارزش بالینی حذف ناهنجاری‌های حفره رحمی با روش هیستروسکوپی برای افزایش میزان باروری در زنان نابارور به طور کامل شناخته شده نیست. گاهی هیستروسکوپی در درمان ناباروری قبل از شروع روش IVF ضروری است. البته ممکن است به شما هیستروسکوپی پیشنهاد نشود اما می‌توانید خودتان آن را مطرح کنید. به هرحال هیستروسکوپی می‌تواند رحم شما را آماده حمل جنین کند. و اما در طول هیستروسکوپی در درمان ناباروری چه اتفاقی می‌افتد؟ اول از همه، شما تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید. سپس یک لوله باریک که یک تلسکوپ در انتها دارد از طریق واژن (دهانه رحم) وارد حفره رحم می‌شود و معمولا این حفره با مایعات یا گاز پر می‌شود تا به خوبی قابل مشاهده باشد. تصاویر روی یک صفحه نمایش مشاهده و ضبط می‌شوند. سپس جراح می‌تواند رحم را برای یافتن فیبروئید، پولیپ، بافت اسکار، سپتوم و یا سایر ناهنجاری‌ها بررسی کند. جراح می‌تواند چنانچه نیاز باشد همزمان با تشخیص، جراحی هیستروسکوپی در درمان ناباروری را نیز برای بهبود مشکل فرد انجام دهد. هیستروسکوپی در درمان ناباروری اگرچه یک روش تهاجمی است اما یک جراحی نسبتا ساده محسوب می‌شود. برای هیستروسکوپی در درمان ناباروری و قبل از اقدام به انجام IVF، به نظر می‌رسد که در کنار انجام تست‌های هورمونی مانند FSH و LH، آزمایش‌های STD، بررسی اسپرم مردان و آزمایشات دیگر، لازم باشد یک بار به کمک هیستروسکوپی، رحم از نظر توانایی و آمادگی قبول جنین بررسی شود. مشکلات و اختلالات رحم می‌تواند باعث ناباروری و سقط جنین شود، بنابراین نیاز به داشتن تصویری از سلامت رحم قبل از انجام IVF و درمان اختلالات در صورت تشخیص ضروری است. توصیه می‌شود که صرفا به اسکن اولتراسوند یا HSG برای رفع مشکلات اتکا نکنید زیرا این روش‌ها به اندازه هیستروسکوپی در درمان ناباروری دقیق نیستند. در واقع برای بررسی مشکلات رحم تکنیک هیستروسکوپی استاندارد طلایی محسوب می‌شود. اهمیت هیستروسکوپی در درمان ناباروری قبل از انجام IVF در مطالعه اخیر هیستروسکوپی در درمان ناباروری بررسی شده است. از 292 زن که IVF آن‌ها موفقیت‌آمیز نبود، 25 درصدشان مشکلات رحمی داشتند. این افراد با روش جراحی هیستروسکوپی در درمان ناباروری تحت عمل قرار گرفتند. نتایج حاکی از افزایش احتمال بارداری و بهبود افراد در این گروه بود (19 تا 72 درصد افزایش احتمال باروری). در مطالعه دیگری این افزایش بالای 45 درصد گزارش شده است. نکته قابل توجه برای افرادی که IVF مکرر ناموفق داشتند این است که انجام هیستروسکوپی در درمان ناباروری قبل از هر IVF چندان تاثیرگذار نخواهد بود. بر اساس مطالعه جدیدی عنوان می‌شود که صرفا اولین هیستروسکوپی در درمان ناباروری قبل از اولین IVF می‌تواند موثر باشد به ویژه اگر در آزمایشات، اسکن مشکوک یا سوالات و ابهاماتی وجود داشته باشد. عوارض جانبی پس از هیستروسکوپی در درمان ناباروری نادر است. عفونت در کمتر از 4/0 درصد موارد اتفاق می‌افتد و کمتر از یک درصد احتمال خونریزی به دلیل آسیب رحم وجود دارد. عوارض جانبی رایج عبارتند از احساس سوزش و گرفتگی مشابه گرفتگی در دوران عادت ماهانه. اگر می‌خواهید در مورد هیستروسکوپی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

درمان کیست تخمدان با لاپاراسکوپی

کیست تخمدان مقاوم که بیش از ۱۰-۵ سانتیمتر هستند موارد قابل تاملی برای جراحی محسوب می‌شوند. رویکردهای جراحی کیست تخمدان عبارتند از: تکنیک برش باز (لاپاروتومی) و تکنیک حداقل تهاجمی (لاپاراسکوپی) که با با برش‌های بسیار کوچک همراه است. هر دو روش جراحی صرفا اهداف یکسانی را دنبال می‌کنند که عبارتند از:• تایید تشخیص توع کیست تخمدان • ارزیابی بدخیم بودن کیست تخمدان • به دست آوردن مایع حاصل از شستشوی صفاقی برای ارزیابی‌های سیتولوژیکی • برداشت کیست تخمدان به صورت کامل برای بررسی‌های پاتولوژیکی. این موضوع ممکن است باعث برداشت و حذف کامل تخمدان شود. • ارزیابی تخمدان دیگر و سایر اندام‌های شکمی • انجام جراحی اضافی در صورت نیازاستفاده از تکنیک‌های لاپاراسکوپی در جراحی کیست تخمدان در حال گسترش است. روش لاپاراسکوپی به دلیل داشتن اثرات جانبی کمتر و بهبود سریع‌تر بیماران نسبت به لاپاروتومی طرفداران بیشتری دارد. بعضی از بیماران، از جمله افرادی که دارای بیماری مزمن ریه هستند که قادر به تحمل فشار داخل شکمی بالا یا قرارگیری در موقعیت تخت شیب دار نیستند، برای لاپاراسکوپی مناسب نیستند. افراد دیگر که به دلیل جراحی قبلی دچار چسبندگی شدید شده‌اند نیز برای انجام لاپاراسکوپی مناسب نیستند. در بسیاری از شرایط، مهمترین عامل در موفقیت عمل لاپاراسکوپی کیست تخمدان ، مهارت و تجربه جراح در انجام لاپاراسکوپی است. به طور کلی برای کیست‌های خوش خیم، هیچ مانعی برای استفاده از روش لاپاراسکوپی وجود ندارد. چنین بیمارانی شامل کسانی هستند که دارای کیست درموئید یا اندومتریوم هستند، افرادی که دارای کیست‌های عملکردی یا ساده هستند که علایم آن‌ها با دارو و مراقبت‌های دیگر برطرف نمی‌شود و افرادی که دارای کیست‌های با علائم حاد هستند. هدف از انجام لاپاراسکوپی حذف تمام کیست تخمدان به طور کامل است اما اگر برداشت همه کیست تخمدان امکان پذیر نباشد، کیست یا تخمدان درگیر در یک کیسه محافظ قرار می‌گیرد و این امکان را فراهم می‌کند که کیست تخمدان را بدون ایجاد و پخش آلودگی و عفونت، پاره و سپس خارج کرد. کیست‌های بدخیم تخمدان معمولا توسط لاپاروتومی حذف می‌شوند. در مورد کیست تخمدان بسیار بزرگ و به ظاهر خوش‌خیم انتخاب روش جراحی بحث برانگیز است. رویکرد سنتی در این موارد، یک برش طولی و کوتاه برای حذف کیست تخمدان به صورت کامل است. بعضی از افراد در حال حاضر با روش لاپاراسکوپی و با تخلیه کیست اجازه می‌دهند که تخمدان به کمک یک سوراخ کوچک برداشته شود. با این حال جنبه منفی این روش برای حذف کیست تخمدان این چنینی این است که احتمال ریخته شدن سلول‌های سرطانی به داخل حفره شکمی وجود دارد. در حال حاضر، لاپاراسکوپی برای حذف کیست تخمدان سرطانی با اندازه کوچک تا متوسط (تا حدود 12 سانتیمتر) استفاده می‌شود. حذف یک کیست خوش‌خیم – مانند کیست درموئید، عملکردی یا اندومتریوم – به تنهایی با حفظ تخمدان در بیمارانی که مایل به حفظ تخمدان برای باروری در آینده یا به دلایل دیگر هستند، به کمک لاپاراسکوپی انجام می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد برداشتن کیست تخمدان با لاپاروسکوپی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

رونق کسب و کار با طراحی سایت

رونق کسب و کار با طراحی سایت

رونق کسب و کار و افزایش فروش نیاز به راهبردی به روز با توجه به فناوری های جدید و استفاده از ظرفیت بالقوه جامعه می باشد.

در زمان صرفه جویی کنید و فروشتان را بیشتر کنید. اگر در فکر راه اندازی طراحی سایت برای کسب و کار تان هستید یا میخواهید سایت یا فروشگاه اینترنتی جدید جایگزین سایت قبلی و بی کیفیتان کنید، اما نمیدانید از کجا و چگونه این تحول را آغاز کنید ،شرکت طراحی سایت فانوس می تواند گزینه مناسبی باشد .

استفاده مردم از اینترنت روز به روز افزوده می شود و با گسترش فناوری و استفاده روزمره اغلب مردم از گوشی های هوشمند و اینترنت های پرسرعت امروزه بر تعداد کسانی که از فضای مجازی برای برآورده کردن نیازها و خرید های خود استفاده می کنند روز به روز بیشتر شده است ف در این روزگار اگر کسب و کاری برای خود سایتی نداشته باشد از میدان رقابت عقب افتاده و گوی رقابت را به رقبا واگذار می کند.

امروزه در جامعه ایران با توجه به یکسویه بودن و عدم اطمینان مردم به اخبار و اطلاعات رادیو و تلوزیون، فضای مجازی جایگاه ویژه ای در تبلیغات پیدا کرده است، شما می توانید هر هفت روز هفته و 24 ساعته کسب و کار و محصولات خود را تبلیغ کنید و مشتریانتان را افزایش دهید.

داشتن وب سایت و طراحی سایت مناسب نمای مجازی شماست . در دنیای کنونی اولین و مهمترین مسئله ای که مشتریان شما به ان توجه می کنند و تصمیم می گیرند با شما وارد تجارت شوند یا نشوند ، وب سایت و عملکرد شما در فضای مجازی می باشد.

اگر شما یک کسب و کار موفق را راه اندازی کرده اید، احتمالا وقت زیادی را صرف بالابردن کیفیت کارمندان، محصولات و خدمات خود می کنید . وب سایت نیز از ای امر مستثنی نیست و به همان اندازه مهم است و باید با یک تفکر پیشرو و خلاقانه همراه باشد تا سکو پرتاب و موفقیت شما باشد.

از جمله سایت های موفق خارجی می توان از eBay و amazon نام بردو از مهمترین سایت های موفق ایرانی می توان به شیکسون و روبان نام برد.

تمامی سایت های راه اندازی شده به موفقیت نمی رسند. اما با در نظر گرفتن چندین نکته و رعایت آن میتوانید در زمره سایت های تجاری موفق باشید :

  • طراحی سایت اصولی مطابق با استاندارد های گوگل
  • به روزرسانی مداوم سایت
  • ارائه خدمات مناسب و با کیفیت
  • رضایت مشتریان
  • ارائه کالاهای موجود و قابل عرضه در سایت
  • فروش های ویژه
  • کیفیت و کاربری سایت

آیا کیست آندومتریوز تخمدان موجب نازایی زنان می‌شود؟

آندومتریوم، بافت تشکیل دهنده حفره داخلی رحم است. بیماری آندومتریوز زمانی ایجاد می‌شود که بافت آندومتریوم در سایر نقاط دستگاه تناسلی پخش شود از جمله در حفره داخل شکمی یا در تخمدان که سبب ایجاد کیست آندومتریوز تخمدان می‌شود. آندومتریوز در بعضی از زنان سبب درد شده و می‌تواند باعث ناباروری نیز گردد. حدود 5 الی 10 درصد زنان مبتلا به کیست آندومتریوز هستند که اغلب این زنان توانایی باروری دارند. اگرچه بررسی‌ها نشان می‌دهد حدود 30 الی 40 درصد ناباروری زنان به علت کیست آندومتریوز تخمدان است.از جمله دیگر عوارض کیست آندومتریوز عبارتند از ناراحتی قبل و حین قاعدگی، درد حین آمیزش جنسی، درد یا سایر اختلالات حین ادرار، حرکات روده در زمان‌های قاعدگی. بعضی از زنان ممکن است دچار انواع بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی شوند مانند آسم و اگزما که البته شدت این عوارض و تعداد آن‌ها نیز ارتباط معنی داری با میزان پیشرفت و وضعیت کیست ندارند.تشخیص کیست آندومتریوز تخمدانتنها روش قطعی تشخیص کیست آندومتریوز تخمدان استفاده از روش جراحی لاپاراسکوپی است. با این حال گاهی اوقات وجود بیماری با بررسی سیکل‌های دردناک قاعدگی، وجود آمیزش‌های دردآور، معاینه فیزیکی یا به کمک امواج اولتراسوند قابل تشخیص و پیش‌بینی است. اغلب موارد کیست‌های آندومتریوز از نظر شدت جزو موارد خفیف قرار می‌گیرند. زنان مبتلا به هر نوع کیست آندومتریوز (خفیف، متوسط و شدید) ممکن است در ناحیه شکم یا لگن احساس دردهای شدید داشته باشند یا کاملا برعکس هیچگونه درد یا عارضه‌ای نداشته باشند. آندومتریوز شدید سبب زخم‌های لگنی شده و ممکن است آناتومی لگن را تغییر دهند. در اثر این تغییرات، آناتومی رحم نیز تغییر خواهد کرد که این امر می‌تواند سبب بسته شدن لوله‌های رحمی یا آسیب به آن شود، ممکن است سبب اتصال تخمدان به دیواره جانبی رحم، روده یا لگن نیز گردد. هر یک از این اتفاقات می‌تواند به ناباروری منجر شود. در اکثر موارد تخمک‌های موجود در تخمدان در اثر کیست آندومتریوز دچار آسیب شده که این امر ذخیره تخمک‌های موجود را کاهش داده و حتی کیفیت آن‌ها را نیز دچار نقص می‌کند.تحقیقات اخیر نشان داده است که در صورت باردار شدن، داروهای در حال مصرف برای آندومتریوز را بهتر است همچنان ادامه داد. چرا که کیست آندومتریوز می‌تواند ریسک هر یک از اتفاقات زیر را افزایش دهد: • تولد پیش از موعد نوزاد – قبل از 40 هفته • خونریزی پس از گذشت حدود 24 هفته از بارداری • افزایش فشار خون • زایمان بوسیله سزارینکیست آندومتریوز و خطر زایمان زودرسدر صورت داشتن کیست آندومتریوز تخمدان و استفاده از تکنولوژی‌های کمکی برای بارداری، ریسک تولد نوزاد زودرس – قبل از 40 هفتگی – افزایش می‌یابد. بررسی جامع بر روی 13000 تولد، نشان داده است که زنان مبتلا به آندومتریوز حین زایمان دچار مشکلات بیشتری بوده، دچار زایمان زودرس شده و نیازمند سزارین هستند. با این حال توجه به این نکته لازم است که تمام زنان مبتلا به کیست آندومتریوز تخمدان نابارور نیستند. بسیاری از این زنان بدون هیچ مشکلی صاحب فرزند می‌شوند. جراحی لاپاراسکوپی برای درمان آندومتریوز و افزایش شانس باروری بکار گرفته می‌شود. چنانچه این روش درمانی موثر نبود، باروری به کمک آی وی اف همچنان می‌تواند از جمله گزینه‌های پیش رو باشد.اگر می‌خواهید در مورد عمل هیستروسکوپی در درمان ناباروری مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

آیا پولیپ رحم خطرناک است؟

پولیپ رحم تومورهای کوچکی هستند که به دیواره داخلی رحم متصل می‌شوند. این پولیپ‌ها در حقیقت سلول‌های رشد یافته در لایه پوششی رحم هستند. این دسته از تومورها عمدتا خوش خیم بوده و غیر سرطانی هستند، اگر چه به ندرت (کمتر از 3%) ممکن است سرطانی نیز باشند یا طی زمان به تومور سرطانی تغییر یابند. اندازه پولیپ رحم ممکن است در حد چند میلیمتر تا چند سانتی‌متر متفاوت باشد. این پولیپ‌ها معمولا در رحم باقی می‌مانند اما در مواردی، ممکن است به واژن نیز گسترش یابند. پولیپ معمولا در زنانی که به مرحله یائسگی نزدیک شده‌اند مشاهده می‌شود، با این حال زنان جوان‌تر نیز ممکن است مبتلا شوند. ایجاد این پولیپ‌ها منشا هورمونی دارد. پولیپ رحم حساس به استروژن است به این معنی که در پاسخ به چرخه استروژن رشد می‌کنند. از جمله عوارض پولیپ رحم عبارتند از:• قاعدگی‌های نامنظم، پریودهای غیر قابل پیش‌بینی با مدت زمان و مقدار متغیر • خونریزی بین دوره‌های قاعدگی • خونریزی‌های سنگین در دوره‌های قاعدگی • خونریزی پس از آمیزش جنسی • خونریزی پس از یائسگی • نابارورینکات کلیدی در مورد پولیپ رحم که باید بدانید• هیچ کس دقیقا نمی‌تواند وقوع پولیپ رحم را تشخیص دهد. چرا که در بسیاری از زنان هیچ گونه عارضه‌ای را سبب نمی‌شود. • پولیپ رحم در 39% زنان دارای قاعدگی‌های نامنظم و ۲۸-۲۱% زنان یائسه یافت می‌شود. • معمولا پولیپ رحم خطرناک نیست و تنها حدود 3% ممکن است بدخیم باشد. • این پولیپ‌ها اغلب بوسیله اسکن اولتراسوند از رحم قابل تشخیص هستند. • تنها راه تشخیص بین پولیپ و فیبروئید تهیه و بررسی نمونه بیوپسی است. • ریسک فاکتورها در ایجاد پولیپ عبارتند از افزایش سن، چاقی، هورمون درمانی، استفاده از تاموکسیفن برای درمان سرطان سینه و فشار خون. • بر اساس مطالعات مختلف، شانس ایجاد مجدد پولیپ رحم در سنین نزدیک یائسگی بین ۴۳-۱۵ درصد متغیر است. در حالی که شانس وقوع مجدد در دوران پس از یائسگی به مراتب کمتر است.اگر می‌خواهید در مورد برداشتن کیست تخمدان با لاپاروسکوپی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

چگونه از ناباروری در مردان پیشگیری کنیم؟

از هر 6 زوج تقریبا یک زوج با مشکل ناباروری مواجه هستند. در این بین ناباروری در مردان قریب به 30% موارد را شامل می‌شود. اما دلایل ناباروری در مردان چیست؟ چهار عامل اصلی در ایجاد ناباروری در مردان دخیل هستند:• اختلالات غدد هیپوتالاموس یا هیپوفیز (1-2%) • اختلالات در بیضه (30-40%) • اختلالات در انتقال اسپرم (10-20%) • موارد ناشناخته (40-50%)بطور معمول ناباروری در مردان ناشی از غیر نرمال بودن اسپرم‌ها، ناکافی بودن تعداد اسپرم‌ها یا اختلال در فرآیند انزال است. غیر نرمال بودن اسپرم‌ها از دو جنبه مورد توجه است: عمر کوتاه اسپرم‌ها پس از تولید، و قابلیت تحرک پایین اسپرم‌ها. علت غیر نرمال بودن اسپرم‌ها ممکن است در نتیجه بیماری‌های التهابی بیضه، تورم رگ‌ها در کیسه بیضه و سایر اختلالات ایجاد شده در بیضه باشد. از جمله دلایل ناکافی بودن تعداد اسپرم‌ها عبارتند از:• مشکلات ژنتیکی • استعمال الکل، دخانیات و سایر مواد مخدر • عفونت‌های حاد پس از بلوغ • فتق • اختلالات هورمونی • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی • قرار گرفتن در معرض تابش‌های رادیویی • گرفتگی در مجاری خروج اسپرم در نتیجه عفونت‌های مزمن • استفاده از لباس‌های زیر تنگ • آسیب در ناحیه کشاله راناختلال در انزال ممکن است ناشی از هر یک از عوامل زیر باشد:• انزال زودرس • برگشت اسپرم به مثانه • اختلالات ناشی از عدم نعوظ • عوارض جانبی ناشی از پرتو درمانی یا جراحیسایر عوامل ایجاد ناباروری در مردان عبارتند از:• عفونت‌های مجاری ادراری • مصرف داروهای خاص • سابقه بیماری‌های عفونی مقاربتیآزمایش‌های لازم برای تشخیص ناباروری در مردان:• بررسی تعداد و کیفیت اسپرم‌ها • آزمایش خون به منظور بررسی وجود عفونت • تهیه نمونه آزمایشگاهی از مجاری تناسلی به منظور بررسی وجود عفونت • بررسی آناتومی مجاری تناسلی و پروستاتحجم 2 میلی‌لیتر حد نرمال انزال است. حجم کمتر می‌تواند نشانه اختلال در عملکرد غده وزیکول سمینال، گرفتکی مجاری یا اختلال در پروستات باشد. تعداد ۳۰۰-۲۰ میلیون اسپرم در هر 1 میلی‌لیتر مقدار نرمال بوده و کمتر از 10 میلیون نشانه کمبود اسپرم است. سایز و شکل اسپرم در توانایی آن برای رسیدن به تخمک نیز موثر است. در حالت نرمال 30% اسپرم‌ها از نظر شکل و سایز مناسب هستند.درمان ناباروری در مرداندرمان ناباروری در مردان معمولا بوسیله یک یا تعدادی از روش‌های زیر انجام می‌شود:• دارو درمانی برای افزایش تولید اسپرم • تجویز آنتی‌بیوتیک برای درمان عفونت • تجویز هورمون برای درمان اختلالات هورمونی • پرهیز از استحمام طولانی مدت با آب گرم، سونا • استفاده از لباس‌های زیر آزادتر • استفاده از مکمل‌های غذایی، ویتامین‌ها • استفاده از روش‌های بارداری جدیدی نظیر آی وی اف آیا ناباروری در مردان قابل پیشگیری است؟اگرچه روشی برای پیشگیری ناباروری ناشی از اختلالات ژنتیکی وجود ندارد، اما برای کاهش احتمال ناباروری فعالیت‌هایی به مردان توصیه می‌شود:• پیشگیری و مراقبت از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی • پرهیز از مصرف داروهای غیرمجاز • قرار نگرفتن در معرض پرتو • قرار نگرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی • پرهیز از مصرف بیش از حد و مکرر الکل • مراقبت از سلامت عمومی بدن و انجام فعالیت‌های ورزشی • پرهیز از حمام‌های طولانی، گرم، سونا یا حوضچه آب داغ • پرهیز از پوشیدن لباس‌های تنگاگر می‌خواهید در مورد کاشت جنین موفق با لنفوسیت‌تراپی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

لاپاروسکوپی رحم توسط دکتر عارفی

در تصویر بالا عكس رحم بزرگ ٢٠ هفته‌ای نشان داده شده است كه توسط دکتر سهیلا عارفی با لاپاراسكوپي عمل و مورسليت شده و خارج شده است.

لاپاروسکوپی فیبروم بسیار بزرگ توسط دکتر عارفی

در تصویر بالا فيبروم بسيار بزرگ ١٧ سانتي‌متری نشان داده شده است. این فیبروم با لاپاروسکوپی توسط دکتر عارفی عمل شده و با دستگاه مورسليتور چرخ و خارج شده است.

آیا می‌توان هیسترکتومی را همراه با لاپاراسکوپی انجام داد؟

به عمل برداشت رحم اصطلاحا هیسترکتومی گفته می‌شود. در بعضی موارد طی عمل هیسترکتومی، لوله‌های فالوپ و تخمدان نیز همراه رحم خارج می‌شوند. رایج‌ترین علل انجام هیسترکتومی وجود فیبروئیدهای رحمی، خونریزی‌های غیرعادی رحم، اندومتریوز، افتادگی رحم و دردهای مزمن لگنی است. بعضی زنان ممکن است به عللی دیگر مانند وجود تومور، مجبور به انجام هیسترکتومی شوند. همچنین سرطان رحم اگرچه بسیار نادر است اما یکی از علل مهم انجام هیسترکتومی است. انجام عمل هیسترکتومی می‌تواند بوسیله لاپاراسکوپی و از طریق واژن انجام شود که اصطلاحا Laparoscopically assisted vaginal hysterectomy) LAVH) نامیده می‌شود که برای خارج کردن رحم، لوله‌های فالوپ یا تخمدان از مجرای واژن بکار برده می‌شود. در روشی دیگر که لاپاراسکوپی هیسترکتومی نامیده می‌شود، بطور کامل از لاپاراسکوپ و سایر ابزارهای مربوطه استفاده می‌شود که تمام این ابزارها از طریق شکاف کوچکی در شکم به سمت رحم هدایت می‌شوند. در این روش رحم، تخمدان یا لوله‌های فالوپ به صورت قطعه‌های کوچک خارج می‌شوند.لاپاراسکوپی واژن برای تمام جراحی‌های هیسترکتومی قابل بکارگیری نیست. در موارد خاص، لاپاراسکوپی از طریق شکم می‌تواند مناسب باشد. انتخاب روش مناسب برای انجام هیسترکتومی بوسیله پزشک معالج تعیین می‌گردد. هیسترکتومی بوسیله لاپاراسکوپی واژن ممکن است زمان بیشتری طول بکشد و معمولا هزینه بیشتری نسبت به جراحی معمولی دارد و در شرایط خاص و در صورت وجود اندومتریوز و سابقه جراحی شکم حتی ممکن است خطرناک هم باشد. اما در عوض جراحت بسیار کمتری پس از جراحی بجا می‌گذارد. ترس، درد و دوره ریکاوری پس از لاپاراسکوپی واژن بسیار کمتر از جراحی معمولی شکمی و حتی جراحی واژنی است. از جمله مزایای دیگر لاپاراسکوپی خونریزی کمتر، خطر کمتر عفونت و زمان نقاهت کوتاه‌تر است.اگر می‌خواهید در مورد برداشتن رحم با لاپاروسکوپی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

مراقبت‌های قبل و بعد از لاپاراسکوپی

موارد زیر دستورالعمل‌های کلی در مراقبت‌های قبل از لاپاراسکوپی و بعد از لاپاراسکوپی است که به شما کمک می‌کند نتیجه بهتری بعد از جراحی داشته باشید. هر عملی که انجام داده‌اید توجه به نکات مربوط به مراقبت‌های قبل از لاپاراسکوپی و بعد از لاپاراسکوپی در بهبود هر چه سریع‌تر شما بسیار اهمیت دارد.مراقبت‌های قبل از لاپاراسکوپیحداقل ۱۲ ساعت قبل از لاپاراسکوپی نباید چیزی بخورید یا بیاشامید.بیمار باید درباره هر دارویی که مصرف می‌کند دکتر خود را مطلع سازد. شاید لازم باشد که قبل از لاپاراسکوپی مصرف آن‌ها را قطع کند.در روز عمل از طلا و جواهر استفاده نکنید.آرایش نداشته باشید.از لنز تماسی استفاده نکنید.لباس راحت بپوشید. باید بعد از لاپاراسکوپی از لباسی استفاده کنید که تنگ نباشد و با شکم و زخم‌هایتان تماسی نداشته باشد.تا چند روز بعد از لاپاراسکوپی ممکن است خونریزی خفیف واژینال داشته باشید.برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره لاپاروسکوپی و مطالعه مطالب بیش‌تر در این زمینه، اینجا کلیک کنید.مراقبت‌های بعد از لاپاراسکوپیبعد از لاپاراسکوپی، علائم حیاتی بیمار توسط پرستار بررسی می‌شود. بیمار تا از بین رفتن اثر ماده بیهوشی در اتاق ریکاوری منتظر می‌ماند.تا زمانی که بیمار کاملا به هوش نیامده باشد یا خود بیمار به تنهایی قادر به دفع ادرار نباشد نباید کاتتر را از بیمار خارج کرد. پزشک معالج زمان خارج کردن کاتتر را تعیین می‌کند.تا یک روز نباید باند از روی زخم برداشته شود. چسب جراحی را از روی زخم‌‌تان جدا نکنید.۲۴ ساعت بعد از جراحی دوش گرفتن مانعی ندارد. خیس شدن محل زخم ایرادی ندارد. اما بعد از دوش گرفتن به آرامی این نواحی را خشک کنید. رطوبت می‌تواند منجر به ایجاد عفونت در فرد شود. مراقب باشید که هیچ‌گونه قرمزی بر روی زخم‌هایتان ایجاد نشود.تا زمانی که پزشک معالج اجازه نداده است نباید لگن خود را حرکت دهید.بعد از لاپاراسکوپی فرد اجازه رانندگی ندارد. پس بهتر است که بیمار با یک همراه باشد و تا زمانی که قرص مسکن مصرف می‌کند رانندگی نکند.احساس درد بعد از لاپاراسکوپی طبیعی است. یک هفته بعد از لاپاراسکوپی از ماهیچه‌های شکمی خود کمترین استفاده را داشته باشید. اگر سرفه یا عطسه می‌کنید می‌توانید یک بالش بالای شکم خود قرار دهید. در صورت نیاز به مُسکن، داروهای تجویز شده از طرف پزشک معالج‌تان را مصرف کنید. مصرف همزمان چند مُسکن با هم می‌تواند مضر باشد بنابراین قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید.استفاده از گرما یا سرما (نظیر حمام آب گرم، کمپرس گرم یا سرد) می‌تواند درد را کاهش داده و کنترل کند.در روز اول بعد از عمل، مصرف مایعاتی چون آب سیب، لیموناد زنجبیلی و غذاهای سبکی مانند سوپ، نان قندی و نان تُست از ناراحتی معده جلوگیری می‌کند.بعد از لاپاراسکوپی از غذای سالم با رژیم غذایی مناسب استفاده کنید. غذای سالم، غذایی با فیبر بالا مثل سبزیجات و میوه، نان و غلات است. هر روز حداقل 5 عدد میوه و سیزیجات استفاده کنید.تا حد امکان آب مصرف کنید.از مصرف سیگار و الکل اجتناب کنید.به طور منظم پیاده‌روی کنید. اگر قبل از لاپاراسکوپی ورزش نمی‌کردید فعالیت‌های خود را به تدریج افزایش دهید.در صورت مشاهده درد‌های شدید شکمی، تهوع و استفراغ طولانی، خونریزی شدید یا خونریزی در محل برش، درد در هنگام دفع ادرار یا مدفوع و تب بالای ۳۸ درجه سانتی‌گراد باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.برای تماس با ما و تعیین وقت اینجا کلیک کنید.

طراحی قالب سایت | طراحی صفحات وب

طراحی قالب سایت | طراحی صفحات وب

سیستم مدیریت محتوا

طراحی قالب سایت از دو بخش تشکیل می شود بخش سمت کاربر که همکان چیزی است که کاربران آن را می بینند و با کدنویسی های HTML و استایل نویسی CSS و افکت های انیمیشنی JAVA SCRIPT نوشته می شود اما این همه ماجرا نیست و پنل مدیریتی که سمت مدیر سایت هست به گونه دیگری است و با زبانهای برنامه نویسی سمت سرور ماندد PHP و ASP نوشته می شود .
حال سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS به دو گونه متفاوت می باشد یا سیستم های مدیریت محتوا عمومی یا اپن سورس مانند وردپرس ، جوملا، دروپال ، مجنتو و … می باشد و یا به صورت اختصاصی نوشته می شود که با زبانهای برنامه نویسی سمت سرور می باشد که کاملا اختصاصی و فقط برای این سایت نوشته می شود.

طراحی صفحات وب و قالب سایت

طراحی سایت اصولا با کدنویسی های HTML,CSS,JAVASCRIPT می باشد و اغلب به صورت های قالبهای آماده و یا قالب نوشته شده به صورت اختصاصی می باشد برای انتخاب قالب مناسب وب سایت چه به صورت آماده یا اختصاصی نکات زیر را باید مد نظر داشت:
1- اصول استاندارد کد نویسی: رعایت اصول و قوانیین کد نویسی W3 و نگارش صحیح کدهای در قالب سایت
2- استفاده از کد نویسی های CSS و JAVA SCRIPT در فایل خارجی و عدم استفاده از کد نویسی های داخل خطی
3- استفاده از تعداد کمی از فایل های خارجی به جهت بالا بردن سرعت سایت
4- فشرده سازی کد نویسی های CSS و JAVA SCRIPT
5- قابلیت واکنشگرا و رسپانسیو وب سایت نسبت به تمای اندازه های و ابعاد مختلف اپلیکیشن های کاربردی
6- امکان نصب پلاگین های کاربردی و یا تعریف انواع پلاگین ها و افزونه ها

امکانات عمومی طراحی قالب سایت

1– بخش نوشته ها: در این بخش می توان اخرین مقالات علمی و کاربردی وب سایت را اضافه نمود و همچنین امکان دسته بندی موضوعات مختلف وب سایت همراه با برچسب گذاری برای مقالات و اخبار سایت که روش ها و نوع استفاده از بخش نوشته ها مفصلا توضیح داده خواهد شد.
2– بخش برگه ها: در این بخش برگه های اصلی سایت از جمله صفحه اصلی، تماس باما و درباره ما که نیازی به تغییرات مداوم ندارند اضافه خواهد شد و با توجه به امکانات قالب می توان به صورت تم های گرافیکی طراحی نمود.
3– بخش دیدگاهها : طراحی قالب سایت آخرین دیدگاههای که برای مقالات ، محصولات و خدمات وب سایت گذاشته می شودمی توان مشاهده نمود و با تایید مدیر قابلیت نمایش در وب سایت را خواهند داشت.
4– بخش نمونه کارها: طراحی قالب سایت نمونه کارهای اجرا شده توسط کمپانی قرار می گیرد و می توانید نمونه کارها را در معرض دید عموم قرار داد
5– بخش فهرستها: در این بخش می توانید ایتم های مورد نظر منوی اصلی و منو های فرعی را اضافه یا کم نمود.
6– بخش ابزارک ها: در این بخش می توانید برای سایدبار و بخش های فوتر و هدر به طور اختصاصی ابزارک های مجزا تعریف نمود